Zirvede Bu Kez Sakarya Vardı !

Bu sene IV.sü düzenlenen Yönetim Bilişim Zirvesine bu kez Sakarya Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Alanında uzman kişilerin katıldığı zirvede birçok konu ele alındı. Gerek konuşmacıların bilgi ve tecrübeleri gerekse sahne düzenlemesiyle katılımcıların ilgi odağı oldu.

YB zirvesi kurucularından Büşra Emirli ve Raşit Doğan da bizi bu zirvede yalnız bırakmadı. Prof. Dr. Erman Coşkun’ un konuşmasıyla başlayan ve akademik panel ile devam eden zirvede öğrencilerin merak ettiği sorular cevap buldu. Sakarya Üniversitesi Rektörü Pro.Dr. Muzaffer Elmas’ta katılımcılarla düşüncelerini paylaştı. Farklı üniversitelerden gelen öğrenciler Network sayesinde birbirleriyle tanışma ve bilgi alışverişi yapma fırsatı buldu. Sosyal medya da onca insanın tanışması sonucu bazı profillerde takipçi patlaması yaşandığına inanıyoruz.

Girişimcilerin hayat hikâyeleri ve anlattıkları bizler için motive ediciydi. İş hayatında karşılaşabileceğimiz bir takım zorlukları; yaşamış bir ağızdan dinlemek bizler için önemli bir dipnot oldu. Bunun yanı sıra fikrimizin oluşmasına ve hayallerimize inanarak onların peşinden gitmemiz konusunda bizi cesaretlendirdi. Yaşadığımız dünyanın değiştiğini ve de hızla değişmeye devam edeceğini fark ettik. Biz de YBS’ciler olarak daha farklı düşünmeli, yeni fikirler üretmeli ve bunun için bir adım atmalıyız.

Siz hala duruyor musunuz?

Sakarya Üniversitesi hazırladığı Yönetim Bilişim Zirvesiyle kendini ispatladı. Üstlendiği sorumluluğu başarıyla tamamlarken katılımcılar zirveden memnun bir şekilde ayrıldı. (Hatta dönmek istemediler. J) V.liğe aday olan Yeditepe Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve Aksaray Üniversitesi arasından Aksaray Üniversitesi seçildi. Bakalım beklentiler bu kadar yüksekken Aksaray Üniversitesi Sakarya kadar etkili olabilecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir