YENİ SERÜVEN BAŞLIYOR!

  Merhaba arkadaşlar.. Fakültemizde her ay düzenlenecek olan “Yönetim Bilişim Sistemleri Günleri” etkinliğimizin ilkini  gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Etkinliğimizin amacı;  samimi bir ortam içerisinde iş ve girişim alanlarına adım atan arkadaşlarımızın deneyimlerini bizimle paylaşmalarıdır.  İlk etkinliğimizde Büşra ŞAHİN, Berna TAŞ, Cansu DEMİRULUS ve Osman ESER tecrübelerini anlatmıştır.

Etkinliğimiz;  Topluluk Başkanı Faruk Dinçer’in konuşmasıyla başlamıştır.  Başkanımız konuşmasında birlik olmadan başarının elde edilmeyeceğinin altını çizmiştir. Ardından programımız Büşra arkadaşımızın sunumuyla devam etmiştir. Arkadaşlarının teşvikiyle TOBB Kadın Girişimciler Kurulu ile Turkcell’in işbirliği ile gerçekleştirilen “Turkcell Geleceği Yazan Kadınlar” projesinde yer almıştır.   İnternet üzerinden aldığı eğitimleri ve katıldığı sınavları başarı ile geçtiği için projesini sunmaya hak kazanmıştır.  Bu projesiyle İzmir’de başlayan ve sınıf birinciliğiyle sonuçlanan serüveni İstanbul’da yapılan yarı final ile devam etmiştir.  Yaşadığı aksaklıklardan dolayı projeden çok ekip işinin ne kadar önemli olduğundan bahsetmiştir. Konuşmasını “Her fikrin bir alıcısı vardır.” diyerek sonlandırmıştır.

 

Ar-Ge günleri kapsamında düzenlenen “İyi Fikir”  yarışmasına katılmış olan Berna ve Cansu arkadaşlarımız yarışmaya katılmaya nasıl karar verdiklerini, proje ve yarışma sürecinden bahsettiler. 1. Sınıfta gösterdikleri bu cesaretin bölümümüzün şuan ki birinci sınıflarına motive edici olmasını umuyoruz. Yaşadıkları teknik sorunlardan da bahseden arkadaşlarımız elenseler de fikirlerine sahip çıktıklarını ve projelerinin patent aşamasında olduğunu belirttiler.

 

Osman arkadaşımız iş tecrübesi kazanmanın ve yabancı dilin iş hayatımızdaki öneminden bahsetti. Aldığı photoshop eğitiminden bahsetti ve bu konuda sorulan sorulara cevap verdi.

Program sonunda katılan herkese teşekkür eden başkanımız Faruk Dinçer sözlerini “Bir fikri gerçekleştirmek istiyorsanız önündeki tek engel sizsiniz.” diyerek programı sonlandırmıştır. Program sonunda dağıtılan çiğköfte ikramları için OSES’e ve deneyimlerini paylaştıkları için arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.  Dönemi bu etkinlikle sonlandırdık. Bir dahaki dönem verim alacağımız daha fazla etkinlikle sizlerle olacağız. Bilişimle  kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
3. AKDENİZ BİLİŞİM ZİRVESİNE DOĞRU

Herkese merhaba… Piksel Akademi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Akdeniz Bilişim Zirvesi için heyecanlı geri sayım başladı. Artık çok...

Kapat