ULUDAĞ’IN ZİRVESİ

                                                                                       ULUDAĞ’IN  ZİRVESİ

Bursa Uludağ Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu olarak ilki gerçekleştirilen “Uludağ’ın Zirvesi” etkinliğimize 450 kişi katılım sağladı . 23 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen bu etkinlikte; UYBİST ailesi olarak 2018 yılını zirvede bıraktık.

Etkinliğimize Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlayan; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi,  Düzce Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Yalova Üniversitesi ve Bursa Uludağ Üniversitesine teşekkür ederiz.

Gelelim etkinlik detaylarımıza 🙂

İnsan Kaynakları ekibimizin katılım sağlayan üniversitelerimizi karşılayıp salona kadar eşlik etmesiyle başlayan etkinliğimiz UYBİST Topluluk Başkanımız Murat DERYA’ nın açılış konuşması ardından Topluluk Danışmanımız Arş. Gör. Dr. Fatih GÜRSES ile devam etti. Davetimizi geri çevirmeyen ve desteğini bizden esirgemeyen İnegöl Belediye Başkanımız Sayın Alper TABAN’ın konuşması ile açılış konuşmaları son buldu.

Davetimizi kabul ederek zamanlarını öğrenci arkadaşlarımızın gelecekleri için bir fikir sahibi olmaları adına gelen beş konuşmacı aramızdaydı. Etkinliğimizin ilk konuşmacısı Öğrenci Kariyeri Kurucusu & Genel Koordinatörü Olcay AKSOY “Kariyer Gelişimi” sunumuyla başladı.

İkinci konuşmacımız HoloSense Ltd. Şti. Kurucusu Ortağı & Dijitalleşme ve Gelecek Teknolojileri Danışmanı Alper ÖZCAN “Yeni nesil Teknolojiler” sunumuyla geleceğin heyecan verici teknoloji yönlerinden bahsetti. VR gözlüğü ile bizleri Fuji dağından tutunda oyunun içine kadar dahil ederek eğlenceli bir sunum gerçekleştirdi.

Üçüncü konuşmacımız Dizayn VIP Kurucusu Erbakan MALKOÇ bu yolculukta edindiği tecrübeleri bizlerle paylaştı.

 

Dördüncü konuşmacımız Siber Güvenlik Uzmanı Alper BAŞARAN “Hacker Olarak İlk Milyonumu Nasıl Kazandım” adlı sunumu ile bizlerleydi. Bir selfie örneği ile tüm katılımcılarımızı kendine hayran bıraktı.

Etkinliğimizin son konuşmacısı Cepte Tamir Kurucusu İsa UYSAL girişimcilik hikayesini bizlerle paylaştı.

Bizlerle tecrübelerini paylaşarak değerli vakitlerini ayıran tüm konuşmacılarımıza teşekkür ederiz.

Bu etkinlik için sponsorlarımız İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası, Mavi Organizasyon, Bursa Kebap Evi, Nescafe,  Zera Teknik, BritishTown ve Webtures’e de teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Biz UYBİST ailesi olarak ulusal çaptaki “ULUDAĞ’IN ZİRVESİ” etkinliğimizi her yıl geleneksel hale getirmeyi hedeflemekteyiz. Bu etkinliğin düzenlenmesi için büyük emek veren başta Zirve Genel Koordinatörü Murat DERYA, Genel Koordinatör Yardımcısı Batuhan KAĞANOĞLU, Genel Koordinatör Yardımcısı Furkan Sabit DÜZEN, Medya Ekibi Koordinatörü Yasemin TAŞ, Teknik Ekip Koordinatörü Koray YAVUZ, Salon Ekibi Koordinatörü Mehmet KARACA, Sponsorluk Ekibi Koordinatörü Fatma Cansu DEMİRULUS, İnsan Kaynakları Koordinatörü Şule Nur KAYA ve bu ekipte görev alan 60 gönüllü isme çok teşekkür ederiz.

Bu zirvenin farkına değinerek bu bloğu bitirme zamanı sanırım. Evet Türkiye de bu tarz zirveler yapılıyor ama bir kurum veya dernek desteği ile gerçekleştiriliyor. Biz ise öğrenci topluluğu olarak ilki başardık ve diğer üniversitelerin de böyle bir etkinlik gerçekleştirme kararı almalarına öncülük etmiş olduk. Bu durum bizim için oldukça gurur verici. Son olarak başkanımızın da dediği gibi “Bir araya gelmek, bir başlangıçtır. Bir arada bulunmak, bir gelişmedir. Beraber çalışabilmek ise başarıdır.” Biz ekip olarak bunu başardık. Bundan sonra ki etkinliğimizde bir arada olmak dileğiyle…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
DOĞU’DA BİR TEBESSÜM – BİNGÖL

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmek isterim ki doğuda veya batıda, kuzeyde veya güneyde birçok insan maddi yokluktan çok kötü durumlara düşüyor....

Kapat