İlk Etkinliğimiz ! : Dijital Dünya Semineri

14 MART DİJİTAL DÜNYA SEMİNERİ

Topluluk olarak 14 Mart’ta “Dijital Dünya Semineri” adlı ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Gelin hep birlikte o gün neler konuşuldu birlikte bakalım.

İlk oturumumuz e-tesettur.com kurucu ortağı Taha Yasin Toraman’ın  “E-Ticaret” konulu sunumuyla başladı. E-ticaret nedir, yararları nelerledir, Taha Bey e-ticaretle nasıl tanıştı,  e-tesettür kurulurken nasıl zorluklarla karşılaşıldı, şuan ki başarısını neye borçlu , biz gençlere ne gibi tavsiyelerde bulunabilir genel olarak bu başlıklar altında sunumunu gerçekleştirdi. Kısaca bahsetmek gerekirse e-ticaret ;  internet ortamında insanların belirli sistemler üzerinde gerçek ya da sanal ürünleri para karşılığında satın alması işlemidir. E-ticarete, ticaretin elektronik versiyonudur diyebiliriz. Taha Bey konuşmasında yaşadığımız dünyanın değiştiğini ve de hızla değişmeye devam edeceğini  şu sözleriyle dile getirdi : Herkesin bir avatarının olacağı teknoloji çok uzakta değil. Son olarak biz gençlere şu mesajı vererek sözlerini noktaladı: “Aslında gelecek bizim ellerimizde ancak doğruları yaparsak

İkinci oturumumuz Adruba Dij. Paz. Ajansı kurucusu ve SEO Uzmanı Mustafa Ayan’ın “Google Adwords” sunumuyla başladı. Sunumdan  edindiğimiz bilgiler şunlar oldu :  Google Adwords, Google’ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde, en altında ve sonuç sayfasının sağında yer almaktadır.  Mustafa Ayan konuşmasında Google’ın bizim aramalarımıza  göre  bize özel reklamlar sunduğunu ayrıca Youtube da 4 farklı reklam modeli olduğunu ve bunlarında rezervasyonlu olarak çalıştığını dile getirdi.

Üçüncü oturumumuz Adruba Dij. Paz. Ajansı Proje Yöneticisi ve Blog Yazarı Fatma Şahin “Sosyal Medya” sunumuyla başladı. Sosyal Medya;  en genel anlatımla yeni nesil web teknolojilerinin  getirdiği kullanıcı kolaylığı ve iletişim hızıyla yakalanan eş zamanlı bilgi paylaşımının takip edildiği  dijital platformdur. İnsanların sosyal medya merakı üzerine konuşmacımız şu sözleri dile getirdi : “Çünkü artık fenomen diye bir olgu var. Fenomenler üzerinden reklam yapma olgusu var.” Ayrıca bizlere kesinlikle bir LinkedIn hesabımızın olması gerektiğini söyledi.  Peki LinkedIn nedir?  Linkedin, iş aramakta olan ve işveren kişilerin kullandıkları, iş hayatlarıyla ilgili bilgilerin paylaşılması şeklinde kullanılan sosyal bir ağdır.

Dijital Dünya Semineri’nde  son oturumumuz SEO Uzmanı Enes Yıldız “SEO” konulu sunumuyla başladı. Seo nedir , neden gereklidir  bunlar üzerinde durulan sunumda genel olarak  şunlar paylaşıldı:  Günümüzde internet sitelerinin artışı, internet üzerinden yapılan satış ve pazarlama alanındaki rekabetin yükselişi ile üst sıralara gelmek için ihtiyaç duyulan bir çalışma olarak SEO doğmuştur. SEO neden gereklidir :

– Anahtar kelimelerinizde üst sıralarda yer almak

– Ziyaretçi sayısını arttırmak

– Siteniz üzerinden sağlanan geri dönüşleri yükseltmek

– Sitenizin maddi ve manevi değerlerini korumak

– Marka bilinirliğini yükseltmek

– Hedef kitleniz ile siteniz arasındaki güveni korumak

– Reklam performansınızı yükseltmek

gibi konulardan bahsederek etkinliğimiz son buldu.Sonrasında ise misafirlerimize plaketleri takdim edildi

Ve bu güzel etkinliği ölümsüzleştirmemek olmazdı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Zirvede Bu Kez Sakarya Vardı !

Bu sene IV.sü düzenlenen Yönetim Bilişim Zirvesine bu kez Sakarya Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Alanında uzman kişilerin katıldığı zirvede birçok...

Kapat