DOĞU’DA BİR TEBESSÜM – BİNGÖL

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmek isterim ki doğuda veya batıda, kuzeyde veya güneyde birçok insan maddi yokluktan çok kötü durumlara düşüyor. Giymek için kıyafet, yemek için yiyecek, barınmak için kalacak yer bulamıyorlar. Bunlardan bahsederken tabiki çok daha fazla sayıda eğitim alamayan veya aldığı eğitimde eksik kalan, zorluk çeken kardeşlerimiz var. Tabii ki bizde UYBİST olarak bu duruma kayıtsız kalmak istemeyerek “DOĞU’DA BİR TEBESSÜM-BİNGÖL” projemizle ilk adımımızı attık.

Bİraz projemizin serüveninden bahsetmek istiyorum. İnstagram’da @koyokullarıyardımprojesi hesabında bu kapsamda paylaşımlar yapılıyor ve okulların,öğrencilerin ihtiyaçları giderilmeye çalışılıyor. UYBİST/Sosyal Sorumluluk Komitemizden arkadaşlarımız Bingöl Solhan Hazarşah İlkokulu’nda anasınıfı öğretmeni olan Büşra AYKAÇ’a buradan ulaşarak eksikleri,istekleri hakkında daha detaylı bilgi aldılar.

Ardından fakültemiz olan İNEGÖL İŞLETME FAKÜLTESİ’ne bu bağlamda duyurular yapıldı ve gönüllü öğrenci arkadaşlarımızdan maddi destekler alındı.İNEGÖL MYO Çoçuk Gelişimi bölümünde okuyan arkadaşlarımız yapmış oldukları eğitici oyuncakları bizimle paylaştılar.

Toplanan maddi destekle elektrikli ısıtıcı, fon kartonu, oyun hamuru, ıslak mendil gibi ihtiyaçları olabildiğince karşılamaya çalıştık ve bizimle paylaşılan eğitici oyuncaklarla birlikte 16 minik kardeşimizin tebessümüne şahit olabilmek için bunları ‘minik’lerimizle paylaştık.

Bunlar karşılığında aldığımız o güzel tebessümler ise hepimizi çok mutlu etti. Aşağı koyacağım linke tıklayarak YouTube’den kardeşlerimizin mutluluğunu izleyebilir, Sosyal medya hesaplarımızdan bu ve buna benzer projelerimizi takip edebilirsiniz. Yeni tebessümlerde görüşmek üzere..

https://www.instagram.com/uybist/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Murat Yücedağ ile C# 101 Workshop

Yönetim Bilişim Sistemleri Topluluğu olarak 2018-2019 eğitim döneminin ilk workshop etkinliğini Murat Yücedağ ile C# 101 üzerine gerçekleştirdik. Etkinlik Her...

Kapat