DOĞRU SEÇİMLER DOĞRU BAŞLANGIÇLAR

Yaz sıcaklarının iyice bastırdığı bu günlerde bir sınav maratonunu daha geri de bıraktık. Herkesin rahat bir nefes almasının yanında sonuçları dört gözle beklediğinden eminiz. O heyecanlı bekleyişi her öğrenci tadacaktır diyerek konuya hemen girelim.

Yönetim bilişim sistemleri nedir? Sorusu bu bölümü tercih etmeyi düşünen öğrencilerin genel sorusudur. En açık tabiri ile işletme ve bilişim konularını bir arada işleyen bir bölümdür. TM-1 veya YGS-6 ile alan bu bölüm 4 yıllık bir bölümdür ama siz bölümün ismini söylediğiniz de büyüklerimizin “2 yıllık mı ?” sorusuyla karşılaşabilirsiniz.  Bu da bölümün daha yeni yeni yaygınlaşmaya başlamasından kaynaklanıyor. Teknoloji çağında olmamız ve bu teknolojinin her geçen gün daha da ilerlemesi nedeniyle geleceğin gözde meslek gruplarından birini de yönetim bilişim sistemi mezunları oluşturacaktır. Uludağ Üniversitesi YBS bölümü geçtiğimiz yıl 283,61388 taban puanı ve 190.000 sıralama ile öğrenci alımı yapmıştı. Bu yıl ise 304,6672 taban puanı ve 214.292 sıralama ile öğrenci alımı yapacaktır. Uludağ Üniversitesi YBS öğrencileri olarak en şanslı olduğumuz konu hocalarımızdır. Hocalarla kolay iletişim kurabilirsiniz.  Bu yıl oluşturulan tercih kılavuzundan sizin için yönetim bilişim sistemleri bölümünün hangi üniversitelerde kaç puan ve sıralamayla aldığını 2016 ve 2017 puanlarıyla derleyerek hazırladık. Bölümümüz bu sene de yeni üniversitelerde açılarak sayısını arttırmıştır.  Hangi üniversitelerde açıldığına da hazırladığımız dokümandan ulaşabilirsiniz.

Bölümümüzle alakalı aklınıza takılan her türlü soruyu sayfamız iletişim kısmından ve tüm sosyal medya hesaplarımızdan bizimle paylaşabilirsiniz. En kısa sürede sorularınıza geri dönüş yapılacaktır. Umarız ki kendiniz için en doğru üniversite ve bölüm kararını verirsiniz.  Seçimlerinizin doğru ve yeni başlangıçlarınızın size mutluluklar getirmesi dileğiyle.

YBS PUANLAR LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
TOPLULUĞUMUZDA YENİ DÖNEM

Bir eğitim öğretim dönemini daha geride bırakırken topluluğumuzun kuruluş tarihinden bu yana amaçlarımız doğrultusunda çeşitli etkinlikler düzenledik. Şimdi bu etkinliklerimizi tekrar...

Kapat