3. AKDENİZ BİLİŞİM ZİRVESİNE DOĞRU

Herkese merhaba…

Piksel Akademi tarafından bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Akdeniz Bilişim Zirvesi için heyecanlı geri sayım başladı. Artık çok az bir zaman kaldı. Akdeniz Bölgesindeki en kapsamlı bilişim ve kariyer buluşması olarak nitelendirilen bu zirvede Oyun Tasarımı, Siber Güvenlik, Ethical Hack, 3D, SEO, Growth Hacking ve Endüstri 4.0 hakkında konuşmalar olacak. Ayrıca bu sene çeşitli sürprizler olacağını da duyduk 🙂 Şimdi yazımın sizler için konuşmacı olarak gelecek olan birbirinden değerli isimleri derlediğim kısmına gelelim.

ERCAN ALTUĞ YILMAZ

“Matematik Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Netron ve Bilge Adam’da Tasarım ve Yazılım konularında eğitmenlik ve danışmanlık yaptı. Turkcell Akademi ve Turkcell Dijital Kanallar bünyesinde 5 sene süreyle 9 ülkede 20.000 çalışanlık bir ekosistemde eğitim platformlarını yönetti. Bu süreçte oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış birçok ödüllü eğitim projesini hayata geçirdi.

Şu anda aktif olarak dijital eğitim seminerleri, oyun, oyunlaştırma, sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik gibi konularda eğitimler, seminerler ve danışmanlık yapmakta.

İlk Türkçe Oyunlaştırma kitabının yazarıdır. GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu Türkiye temsilcisi ve GWC16 Gamification World Congress – Dünya Oyunlaştırma Konferansı’nda sunum yapan ilk ve tek Türk’tür.”

 

 

HAKAN ÜNLÜ

ESET Türkiye Dağıtıcı Kanal & Saha Grup Müdürü
2008 yılından bu yana Eset Türkiye aile fertlerinden biridir. Zincir Mağazalar Satış Sorumluluğu, Bayi Kanal Satış, Presales görevlerini tecrübe edip bugün Dağıtıcı Kanal & Saha Grup Müdürü olarak satış ve pazarlama faaliyetlerinde görev almaktadır.

 

 

BUĞRA AYAN

“Buğra Ayan, 1989 yılı Erzurum doğumludur. 2012 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Bilişim Sistemleri Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2013 yılı itibariyle Milli Savuma Sistemleri ARGE Başkanlığı’nda mühendis olarak göreve başlayan Ayan, 2015 itibariyle Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığı’nda Uzman olarak göreve devam etmektedir. Yaklaşık 10 yıldır internet üzerine çalışmalar yapan Ayan’ın İnternet Sırları, APPInventor ile Mobil Uygulama Geliştirme, Sosyal Ağlar Tarihi ve Girişimcinin Yol Haritası isimli 4 adet kitabı bulunmaktadır.”

 

 

KADİR CAN KIRKOYUN

“Kadir Can Kırkoyun, 1999 doğumlu ve Scode’un kurucu ortağıdır. Çorlu Ticaret Borsa Anadolu Lisesi’nden bu sene mezun olup Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği’nde öğrenimine başladı. Youtube partnerlik sistemleri, dijital tasarım gibi konular üzerinde çalıştıktan sonra asıl alanının yazılım olduğunun farkına vararak, bu alanda geliştirmeler yapmaya başladı.

Scode isimli girişimiyle birçok yarışmada (iş geliştirme, mobil uygulamalar, girişimler üzerine) 1.likler elde ettiler. Scode, öğrencilerin ilgi alanlarına göre oluşturulmuş senaryolarla hem algoritma hem de programlama dili eğitimi sağlayan bir mobil eğitim teknolojisi ürünü. Öğrenci, örnek olarak uzay senaryosunu seçerek ilerliyor ve astronotun görevlerini kod yazarak tamamlıyor. Scode 50 bin kişiye ulaşmış durumda.

Birçok girişimin hızlandırma programında yer alan Scode, bazı girişimlerin hızlandırma programlarında eğitim teknolojisi mentörü olarak yer alıyor. BİLSEM Hackaton’unda eğitim teknolojisi mentörü olarak yer aldı.”

 

 

KAAN GÜLTEN 

“SEO alanındaki çalışmalarına 2007 yılında başlayan Kaan Gülten, sektöre 2009 yılında Seohocasi.com sitesiyle aktif olarak giriş yapmıştır. İlk kitabı “Uzmanından SEO” sektörün ve yayınevinin en çok satan ünvanını almış, SEO hakkındaki makaleleri ve kitabıyla sektörde büyük bir bilgi açığını doldurmayı başarmıştır. İkinci kitabı “Sorularla SEO” ile birlikte de şu anda toplamda 54.000 adet satış rakamına ulaşarak önemli bir başarıya imza atmıştır. 2011 yılında Webtures şirketini kuran Gülten, son 6 yıldır 35 kişilik ekibiyle birlikte birçok markaya SEO, dijital pazarlama ve UX hizmetleri vermektedir. Sıfırdan 35 kişilik bir ekibe ulaşan bir girişim olarak Webtures, aynı zamanda yatırım almadan başarıya ulaşan nadir örneklerden bir tanesidir.”

 

 

Dr. ÖZGÜR AKIN

Dr. Özgür AKIN, AKINSOFT’un kurucusudur. İnternet, Windows ve DOS tabanlı yaklaşık 100 programın altına adını yazdırmıştır. İlk olarak AKINCI-1 prototipini görücüye sunmuştur ardından geliştirdiği prototipleri de kamuoyuna tanıtmıştır. Ürettiği Türkiye’nin ilk Robot Garsonu ADA, Cadde Meram Kafe ve Robotik Uygulama Merkezi’nde hizmet vermeye başlamıştır. Aynı yıl içerisinde insansı robot fabrikalarının temellerinin atıldığı Robot Hostes ADA’ları AKINSOFT Çözüm Ortaklarının ve kamuoyunun beğenisine sunmuştur. 2017’de temelleri üzerinde yükselen AKINROBOTICS Fabrikasının resmi açılışını yaparak dünyada ilk seri üretim yapan Robot Fabrikası olarak tarihe geçmiştir. Dr. Özgür AKIN, 2023’de kuracağı Uzay Teknolojileri Ar-Ge Üssü ve AKINSOFT Yüksek Teknoloji Üniversitesi ile kariyerini taçlandırmayı hedefliyor.

Ayrıca Dr. Özgür AKIN, AKINSOFT’un şirketleştiği 4 Aralık 1996 tarihini “Dünya Bilişimciler Günü” olarak tüm dünyaya armağan etmiştir.

 

 

HAKAN UZUNER

”Hakan Uzuner, 2002 yılından beri aktif olarak bilişim sektöründe çalışmaktadır. Profesyonel olarak özellikle Microsoft teknolojileri üzerine çalışmıştır. Profesyonel kariyeri içerisinde eğitmenlik, danışmanlık ve yöneticilik yapmış; pek çok firmanın alt yapısının kurulum, yönetim ve bakımında rol almıştır. Şu anda Mayasoft Bilgi Sistemleri’nin Profesyonel Hizmetler Direktörlüğünü üstlenmiştir. Aynı zamanda ÇözümPark Bilişim Portalı’nın kurucudur ve portal üzerinde aktif rol almaktadır.”

 

 

HAYDAR ÖZKÖMÜRCÜ

Haydar Özkömürcü’yü kendi ağzından dinleyelim;

Kariyerim süresince 200’den fazla marka ile çalışma fırsatım oldu. Sosyal medyayı yalnızca iş amacıyla değil gerçekten seviyorum. Hayatım sosyal ağlardaki faaliyetlerim üzerine örülmüş durumda diyebilirim. Türkiye’de İnternet ve Teknoloji Alanında En Etkin 3. kişisi olarak seçildim. Twitter’cı Olmak ve Google’cı Olmak adında iki e-kitabım var. Matbuu kitap için bir süredir çalışmalarımı sürdürüyorum. Uzun bir süredir ayda 10 kitap kuralını kendimde uyguluyorum ve pazarlama alanından şaşmamak şartıyla elime geçen her kitabı okuyorum. Dünyanın en çok kullanılan SEO araçlarından biri olan SEMrush Blogunda, Aramamotoru.com’da, Shiftdelete.net’te yazmaya devam ediyorum. Kurum içi eğitimler vermeyi çok seviyorum. Özellikle hafta sonlarımı kurum içi eğitimlere ya da bireysel eğitimlere ayırmış durumdayım.

 

 

ENGİN POLAT

“Engin Polat, 1999 yılından beri .Net teknolojileri üzerine birçok büyük ve orta ölçekli projede yer almış, proje geliştirme danışmanlığı yapmış, ödüllü projelere imza atmış ve görev aldığı yazılım projelerinde birçok ödüle layık görülmüştür.
Arçelik’te Software Specialist olarak görev yaptıktan sonra, Doğuş Yayın Grubunda Software Specialist olarak başladığı göreve Innovation Manager olarak devam etmiştir.
Halen Microsoft tarafından düzenlenen birçok etkinlikte etkin olarak (Konuşmacı, Eğitimci) görev almakta ve yine Microsoft bünyesinde teknoloji etkinlikleri düzenlemektedir.”

 

Yazımızın sonuna geldik. Artık etkinlik saatinin gelmesini beklemek kaldı. Bolca bilgi sahibi olacağımız bir etkinlik olması dileklerimle.

 

Kaynaklar:

https://tr-tr.facebook.com/akdenizbilisimzirvesi/

http://www.akdenizbilisimzirvesi.com/

https://www.kaangulten.com/kaan-gulten-kimdir

https://hozkomurcu.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
NESNELERİN İNTERNETİ: KULLANICIYI NESNE,NESNEYİ İSE KULLANICI HALİNE GETİRME

Yazıma başlamadan şunu söylemeliyim ki “Kullanıcıyı nesne, nesneyi kullanıcı haline getirme” diye bir başlık sizlere mantıksız gelebilir ama Google'da üst...

Kapat